Modułowe czyste ściany i okładziny

System czystych ścian i okładzin IMGRAD CR 45 jest oparty na modułach, o grubości 45 mm. Czyste ściany i okładziny panelowe są łatwo demontowalne, co umożliwia ich ponowną instalację w tym samym, bądź innym miejscu.

Panele i okładziny ścian czystych wykonywane są w trakcie trwania kilku procesów: cięcia formatowego, przebijania, gięcia blachy oraz klejenia wielowarstwowego. Podstawową konstrukcję stanowią profile aluminiowe.

Jako wypełniacz wykorzystywane są: izolacyjna wełna kamienna oraz płyty gipsowo- kartonowe. Zaokrąglone i nieostre krawędzie paneli, uzyskuje się w procesie gięcia blachy. W zależności od potrzeb klienta, istnieje możliwość wprowadzenie do panelu wymaganych przyłączy / kanałów np.: kanału elektrycznego, rur do ciepłej i zimnej wody, rury do syfonu, podkonstrukcji pod zlew, itp.

Podczas procesu przebijania i wbudowywania dodatkowo wzmocnionej podkonstrukcji z profili aluminiowych, wykonuje się cięcie paneli. Do uszczelnianie łączeń wykorzystywana jest wysokiej jakości jednoskładnikowa, elastyczna, poliuretanowa masa.

Panele modułowe wykonywane są zgodnie z zatwierdzonym planem pomieszczeń, co umożliwia czysty, dokładny i szybki montaż. Powierzchnie modułowych ścian czystych IMGRAD CR 45 mogą zostać wytworzone z różnych materiałów np.: blachy aluminiowej, blachy ocynkowanej, blachy przeciwbakteryjnej, blachy inox, płyty wysokociśnieniowej HPL, płyty gipsowej, płyty corian.