W tej kategorii znalazły się urządzenia dedykowane branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Saszetkarki, bo o nich mowa, to kompaktowe maszyny pakujące wykorzystywane podczas walidacji, uruchamiania nowych produktów czy pakowania małych serii. Są niezwykle proste w obsłudze i przezbrojeniu. Pozwalają wykorzystać wiele systemów dozujących, dzięki czemu znakomicie nadają się do produkcji próbek, tabletek, płynów, granulatów i innych specjalnych obiektów w saszetkach. Posiadają łatwo dostępną przestrzeń, zaprojektowaną zgodnie z wymaganiami GMP.

Dużą zaletą saszetkarki jest wysoka wydajność na minimalnej przestrzeni oraz działanie bez żadnych wibracji i hałasu. Maszyna przeznaczona jest przede wszystkim do pakowania granulatów w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Zapewnia maksymalną elastyczność, a dzięki dodatkowym funkcjom może zostać połączona z kartoniarką. Użytkownik z łatwością monitoruje poszczególne etapy procesu produkcyjnego oraz z poziomu panelu steruje długością naciągu folii.

Maszyny pakujące i saszetkarki – Craftech

Wybierając nasze maszyny pakujące, zyskujesz szeroki wybór systemów dozowania, szybkie i nieskomplikowane przezbrojenie oraz niewielką wysokość maszyny, umożliwiającą wygodny dostęp do przestrzeni roboczej. Obracana stacja zgrzewania czuwa nad bezpieczeństwem produktu ze względu na brak zbędnych rur filtrujących. Na uwagę zasługuje również dwuskładnikowy system dozowania odpowiadający za automatyczne mieszanie komponentów w maszynie.

Dostarczamy linie do wytwarzania saszetek o spójnej konstrukcji modułowej, które można dostosować do każdych warunków przestrzennych. Doskonale nadają się do płynów, wolno płynących granulatów, proszków oraz granulek. Kierunek prowadzenia produktu gwarantuje stabilność procesu produkcyjnego, a optymalne rozmiary zapewniają jeszcze łatwiejsze mycie i konserwację. Istnieje również możliwość rozszerzenia funkcjonalności według wymagań klienta poprzez wdrożenie modułu ważenia czy badanie szczelności. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.