Automatyczny system mycia CIP ma często mniejsze znaczenie niż procesy główne. Jednak jego konstrukcja i funkcja mają znaczny wpływ na bieżące koszty i warunki higieniczne. Odpowiednia budowa wpływa na wynik czyszczenia, a tym samym bezpieczeństwo oraz jakość produktu. Koszty detergentu, zużycie wody, dostępność mediów i procedury czyszczenia decydują o właściwej konfiguracji układu mycia CIP.

Układy mycia CIP dla browarów, mleczarni i nie tylko

Najważniejszymi czynnikami w macierzy decyzyjnej dla zakładu są wysokie wydajności instalacji, optymalny czas pracy zbiorników i minimalne zużycie energii. Koncepcja CIP firmy Ipros, wykorzystuje specjalne zawory mixproof do bezpiecznego oddzielania grup zbiorników i rur. Pozwala to na niezależne czyszczenie, nawet jeśli produkcja trwa nadal w innych działach lub systemach w zakładzie. Gwarantuje bezpieczeństwo produktu na każdym etapie procesu. Bierzemy pod uwagę wszystkie indywidualne warunki lokalne i wymagania klientów, co prowadzi do zauważalnych oszczędności.
Główne korzyści:

  • Wdrożenie procesów CIP oszczędza czas, a tym samym zmniejsza koszty pracy,
  • procesy produkcyjne i procesy CIP w zakładzie mogą przebiegać jednocześnie,
  • redukcja zużycia środków czyszczących,
  • redukcja zużycia energii podczas czyszczenia.

Układy mycia CIP projektowane są jako jednostka centralna do automatycznego czyszczenia zakładów produkcyjnych w sektorze spożywczym. W miarę możliwości, środki czyszczące i woda poddawane są recyklingowi i ponownie używane w następnym cyklu.

Producent