Nieodzowne w rozmaitych gałęziach przemysłu - sterylizatory komorowe oraz autoklawy przemysłowe - dostępne w ofercie firmy Craftech z pewnością spełnią stawiane im oczekiwania. Pierwsze urządzenia służą kompleksowej sterylizacji rozmaitych wyrobów. Drugie mają to samo na celu, lecz w oparciu o działanie podwyższonej temperatury. Jeśli chodzi o sterylizatory komorowe, firma Craftech ma dostępne w swojej ofercie dwa modele:

 

BST 6050 - do oczyszczania produktów stałych i porowatych, takich jak: filtry, uszczelki, pojemniki, tekstylia i odzież, korki gumowe, elementy maszyn i układów. Odbywa się ono za pomocą pary nasyconej.

 

BST 6060 – do oczyszczania roztworów pozajelitowych o dużej i małej objętości (SVP lub LVP), w szklanych butelkach, woreczkach, strzykawkach, butelkach i fiolkach. Dzieje się za pomocą procesu mieszania pary i powietrza.

 

W kwestii autoklawów przemysłowych, jest to jeden wariant – PST 6080. Przeznaczony do oczyszczania roztworów pozajelitowych o dużej objętości (LVP) w hermetycznie zamkniętych pojemnikach. Czyszczenie jest tu w ramach procesu nawadniania gorącą wodą.